Odpověď na žádost o informace doručenou dne 16.09.2015

Váš dopis ze dne | Vaše značka (č. j.) Naše značka (č. j.) Hradec Králové
13.09.2015 IZ-71/VZ/2015 25.09.2015

Odbor | oddělení Vyřizuje | linka | e-mail
vnitra a krajský živnostenský úřad |  oddělení stížností a dozoru obcí | Miroslava Hlavová│472 | mhlavova@kr-kralovehradecky.cz

Odpověď na žádost o informace doručenoudne 16.09.2015

Vážená paní,

dne 16.09.2015 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“) Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které žádáte o následující informace, cit.:

1. veškeré dokumenty vedené nebo získané Krajským úřadem Královéhradeckého kraje v souvislosti se stavbami pro rozvod vody v areálu Kubánkova statku, Kněžnice 66
  2.  veškerou vzájemnou korespondenci mezi Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a stavebním úřadem v Jičíně ve věci staveb rozvodu vody v areálu Kubánkova statku, Kněžnice 66
  3.  veškerou vzájemnou korespondenci mezi Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a vodoprávním úřadem v Jičíně týkající se staveb rozvodu vody v areálu Kubánkova statku, Kněžnice 66
  4.  veškerou vzájemnou korespondenci mezi Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a obcí Kněžnice ve věci výstavby vodovodního řadu v obci Kněžnice počínaje rokem 2002
  5.  veškerou vzájemnou korespondenci mezi Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a Stavokou Kosice ve věci výstavby vodovodního řadu v Kněžnicích počínaje rokem 2002“

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod čj. IZ-71/VZ/2015, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ a obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O vyjádření a předání podkladů k vyřízení žádosti byly požádány věcně příslušné odbory krajského úřadu, a to odbor vnitra a krajský živnostenský úřad, odbor územního plánování a stavebního řádu, a odbor životního prostředí a zemědělství krajského úřadu.

Odbor vnitra a krajský živnostenský úřad krajského úřadu šetřil Vaše podání sepsané dne 27.07.2015 a doplněné dne 21.08.2015, v němž žádáte, aby krajský úřad převzal řešení záležitosti týkající se přípojky z obecního vodovodního řadu v obci Kněžnice, neboť příslušný stavební úřad v Jičíně nekoná. Stanoviska k prošetření Vašeho podání poskytly věcně příslušné odbory územního plánování a stavebního úřadu (stanovisko vypracována na základě zapůjčeného spisového materiálu od Městského úřadu Jičín) a životního prostředí a zemědělství krajského úřadu (vyžádáno stanovisko vodoprávního úřadu, které je Vám v příloze poskytnuto). Odpověď na Vaše podání byla krajským úřadem vypravena dne 22.09.2015, na vědomí obdržely i oba věcně příslušné odbory Městského úřadu Jičín.

Odbor územního plánování a stavebního řádu krajského úřadu k Vámi uvedenému dotazu uvedenému pod bodem 1 a 2 uvádí, že obdržel na vědomí sdělení Městského úřadu Jičín, stavebního úřadu ze dne 28. 8. 2015 (zaevidováno pod č. j: 23371/UP/2015), tato písemnost je připojena v příloze 1 (2 listy). Jinou písemnost, která by odpovídala Vaší žádosti, jmenovaný odbor ve spisech jím vedených nedohledal.

Odbor životního prostředí a zemědělství krajského úřadu k Vašim požadavkům uvedeným v bodech 1 a 3 poskytl pouze vyjádření odboru životního prostředí Městského úřadu Jičín, kterým reaguje na výzvu krajského úřadu ze dne 17.08.2015 v příloze 2 (2 listy). Dále odbor poskytl materiály k bodu 4 Vaší žádosti týkající se obce Kněžnice. Jedná se o žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu Královéhradeckého kraje, z programu „Rozvoj infrastruktury v oblasti vodního hospodářství obcí do 2000 obyvatel“ v roce 2014 (6 listů) a o žádost o poskytnutí dotace z programu „Rozvoj infrastruktury v oblasti zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod“ v roce 2015 (6 listů). K těmto uvedeným poskytnutým materiálům krajský úřad uvádí, že součástí žádosti o poskytnutí dotace jsou také povinné přílohy, jejichž kopie jsou součástí žádosti založené u krajského úřadu. S ohledem na jejich velké množství by poskytnutí kopií těchto příloh bylo vázáno úhradou za poskytované informace, a to dle Sazebníku zveřejněného na webových stránkách Královéhradeckého kraje http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/templates/15--sazebnik-uhrad-za-poskytovani-informaci-220#15.1

Shrnutí poskytnutých informací:

Ad 1. Žádné požadované dokumenty ve věci staveb pro rozvod vody v areálu Kubánkova statku Kněžnice č. 66 nemá krajský úřad k dispozici, v této věci není a nebylo vedeno žádné odvolací řízení.

Ad 2. V příloze 1 je poskytnuta kopie sdělení Městského úřadu Jičín, stavebního úřadu ze dne 28.08.2015 (2 listy). Jinou písemnost vztahující se k Vašemu požadavku odbor územního plánování a stavebního řádu krajského úřadu ve svých spisech nedohledal.

Ad 3. V příloze 2 je poskytnuta kopie vyjádření Městského řadu Jičín a žádost o vyjádření krajského úřadu (2 listy).

Ad 4. V příloze 3 jsou přiloženy kopie Žádosti o poskytnutí dotace z programu „Rozvoj infrastruktury v oblasti vodního hospodářství obcí do 2000 obyvatel“ (2 listy), Smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu Královéhradeckého kraje (3 listy), Závěrečné zprávy projektu a vyúčtování (1 list). V příloze 4 jsou poskytnuty kopie Žádosti o poskytnutí dotace z programu „Rozvoj infrastruktury v oblasti zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod“ (2 listy), průvodního listu k zaslání návrhu smlouvy (1 list), Smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu Královéhradeckého kraje (3 listy).

Ad 5. Krajský úřad nevedl žádnou korespondenci se společností Stavoka Kosice, která by se týkala stavby vodovodního řadu v Kněžnicích.

Ing. Miroslav Vrba, MPA
vedoucí odboru vnitra a krajský živnostenský úřad

Přílohy:

-č. 1 až 4 dle textu