Odpověď na žádost o informace doručenou dne 12.05.2017

Váš dopis ze dne | Vaše značka (č. j.) Naše značka (č. j.) Hradec Králové
12.05.2017 KUKHK-IZ-57/OP/2017 23.05.2017

Odbor | oddělení Vyřizuje | linka | e-mail
Organizační a právní Miroslava | Stížností a dozoru obcí   | Hlavová | 472 | mhlavova@kr-kralovehradecky.cz

Počet listů: 2
Počet příloh: 1 / listů: 1
Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Odpověď na žádost o informace doručenou dne 12.05.2017

Vážený pane starosto,

dne 12.05.2017 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“ nebo „povinný subjekt“) Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které se obracíte na krajský úřad s požadavkem, citace: „Kolik obcí Královéhradeckého kraje přispívá na dopravní obslužnost, které obce konkrétně v okrese Trutnov, jejich výši v Kč a linku.“

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod čj. KUKHK-IZ-57/OP/2017, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ a obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O předání požadovaných podkladů byl požádán věcně příslušný odbor dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu.

Odbor dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu k Vašemu požadavku poskytl seznam obcí, které v Královéhradeckém kraji přispívají na spoje nebo jejich části (v případě zajížďky do obce) objednávané Královéhradeckým krajem. Celkem v Královéhradeckém kraji přispívá 51 obcí v celkové částce 1 211 159 Kč/rok (Krajská úhrada v roce 2016 byla cca 300 mil. Kč). Konkrétně, v okrese Trutnov, přispívá na dopravní obslužnost celkem 10 obcí (započtena i obec Kohoutov) v celkové výši 172 583 Kč/rok. Ve všech případech si obce přispívají pouze ve výši variabilních nákladů, fixní náklady jsou hrazeny dopravním společnostem Královéhradeckým krajem. Každoročně jsou všechny obce v kraji, které spolufinancují některý ze spojů, oslovovány na další pokračování smlouvy pro nadcházející rok. Předmětem příspěvku ze strany obcí jsou spoje (zajížďky spojů), které by bez příspěvku obce musely být zrušeny.

V příloze Vám zasíláme podrobnou tabulku, kde jsou uvedeny jednotlivé příspěvky obcí.

„otisk razítka“

Ing. Miroslav Vrba, MPA
vedoucí odboru organizačního a právního

(dopis je elektronicky podepsán)