Odpověď na žádost o informace doručenou dne 07.02.2019

Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Odpověď na žádost o informace doručenou dne 07.02.2019

Vážený pane inženýre,

dne 07.02.2019 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“ nebo „povinný subjekt“) Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které se domáháte poskytnutí informací (dle formuláře uvedeného v příloze č. 1 Vašeho sdělení), které se týkají rozhodovací činnosti krajského úřadu jakožto odvolacího orgánu proti rozhodnutím ředitelů středních škol o vyloučení žáka ze školy.

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod sp. zn. KUKHK-IZ-16/OP/2019, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O předání požadovaných informací byl požádán věcně příslušný odbor školství krajského úřadu (viz organizační struktura krajského úřadu http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/organizacni-struktura/organizacni-struktura-krajskeho-uradu-kralovehradeckeho-kraje-147/).

Odbor školství krajského úřadu do Vašeho odpovědního formuláře nazvaného Příloha č. 1 vyplnil požadované údaje. Formulář byl vyplněn ručně, neboť do formátu .pdf nebylo možné elektronicky vstoupit za účelem doplnění dat. Následně povinný subjekt dokument oskenoval a tento tvoří přílohu tohoto sdělení. Celkem se jednalo o 3 zahájená odvolací řízení v průběhu roku 2018.

Odpověď včetně výše uvedené přílohy Vám zasíláme do datové schránky.

otisk razítka

Mgr. Alena Koukalová v. r.
vedoucí oddělení stížností a dozoru obcí

Příloha:

• -dle textu (vyplněný odpovědní formulář)