Odpověď na žádost o informace doručenou dne 06.03.2017

Váš dopis ze dne | Vaše značka (č. j.) Naše značka (č. j.) Hradec Králové
06.03.2017 KUKHK-IZ-32/VZ/2017 20.03.2017

Odbor | oddělení Vyřizuje | linka | e-mail
Vnitra a krajský živnostenský úřad |   Stížností a dozoru obcí    | Miroslava Hlavová | 472 | mhlavova@kr-kralovehradecky.cz

Počet listů: 1
Počet příloh: 0 / listů: 0
Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S5

Odpověď na žádost o informace doručenou dne 06.03.2017

Vážená paní,

dne 06.03.2017 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“) Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které požadujete následující informace, citace (vč. chyb):

A. Žádám o poskytnutí informace, která z poskytnutých (výše uvedených) odpovědí je informací, podle zákonného pojetí tohoto pojmu (existuje skutečně zaznamenaným způsobem), která byla požadována v bodu 1) žádosti ze dne 04.11.2016 a kterou podle KUKHK-STI-15/VZ/2017-3 jsem si poskytla sama a disponuji jí.

B) Žádám o poskytnutí informace, kde konkrétně (článek a bod je uvedeno), je v Jednacím řádu Obce Olešnice v O.h. (na který se odvolává KUKHK-STI-15/VZ/2017-3) uvedeno, že občan může být vyzán, aby opustil jednání.

C) Poskytl nadřízený orgán v rozhodnutí KUKHK-STI-15/VZ/2017-3 informaci , že stěžovatelka požadovanými informacemi (konkrétně bod 1) prokazatelně disponuje, přestože v témže rozhodnutí potvrdil postup povinného subjektu, který poskytl informaci že

- žádný dokument, který by takový předpis obsahoval neexistuje

D) Potvrdil nadřízený orgán v rozhodnutí KUKHK-STI-15/VZ/2017-3 postup povinného subjektu, který poskytl informaci že

- žádný dokument, který by takový předpis obsahoval neexistuje

přestože v rozhodnutí KUKHK-STI-177/VZ/2016-3 sdělil, že poskytnutím informace -

- takový předpis neexistuje

povinný subjekt nevyřídil žádost o informace v bodě 1) v souladu s požadavky InfZ a přikázal povinnému subjektu žádost v bodě 1) vyřídit.

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod čj. KUKHK-IZ-31/VZ/2017, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

Ad A – odpověď na Váš dotaz je obsažena v rozhodnutí povinného subjektu KUKHK-STI-15/VZ/2017-3 ze dne 13.02.2017.

K požadavku uvedeném pod bodem B Vaší žádosti na konkrétní článek a bod v Jednacím řádu Zastupitelstva Obce Olešnice v Orlických horách, kde je uvedeno, že občan může být vyzván, aby opustil jednání, krajský úřad uvádí, že po prostudování dokumentu zveřejněného na webových stránkách obce Olešnice v Orlických horách nazvaného Jednací řád Zastupitelstva Obce Olešnice v Orlických horách, schváleného usnesením č. 07/2014 ze dne 09.12.2014, s účinností od 01.01.2015, viz odkaz http://www.olesnice.net/urad-2/uredni-deska/jednaci-rad-zastupitelstva-510.html?ftresult=jednac%C3%AD+%C5%99%C3%A1d nebylo zjištěno, že by Vámi uvedený údaj, že cit.: “občan může být vyzván, aby opustil jednánítento dokument obsahoval. V uvedeném Jednacím řádu Zastupitelstva Obce Olešnice v Orlických horách je v Článku 11 odstavce 1) uvedeno, cit.: „Nikdo nesmí rušit nerušený a klidný průběh jednání OZ. Starosta (předsedající) případného rušitele vyzve, aby od svého jednání ustoupil.

Ad C Ano.

Ad D Ano.

Ing. Miroslav Vrba, MPA
vedoucí odboru vnitra a krajský živnostenský úřad