Doprovodná informace k žádosti o informace doručené dne 13.09.2016

Váš dopis ze dne | Vaše značka (č. j.) Naše značka (č. j.) Hradec Králové
KUKHK-IZ-148/VZ/2016 29.09.2016

Odbor | oddělení Vyřizuje | linka | e-mail
Vnitra a krajský živnostenský úřad | Stížností a dozoru obcí | Miroslava Hlavová | 472 | mhlavova@kr-kralovehradecky.cz

Počet listů: 1
Počet příloh: 0 / listů: 0
Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Doprovodná informace k žádosti o informace doručenédne 13.09.2016

Dne 13.09.2016 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“) žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které se žadatel domáhal poskytnutí níže specifikovaných informací o financování sportu, cit.:

„1. Jsou z rozpočtu kraje systematicky financovány sportovní aktivity/sportovní instituce?

2. Jaké prostředky vynaložil Váš kraj na sportovní aktivity, sportovní instituce a sportovní zařízení za rok 2015? Je-li to možné, prosím uveďte tyto údaje bez výdajů na podporu školního sportu (kdy příjemcem je škola).

a. Můžete indikativně uvést obdobné částky za roky 2014, 2013 a případně i 2012?

3. Je financování sportu založeno na obecně známé a schválené koncepci rozvoje sportu v kraji?

4. Pokud podobná koncepce či strategii existuje, jak byla schvalována a jak je dostupná veřejnosti?

5. Jedná se o pravidelný a specifický dotační program zaměřený výhradně na sport (nikoli např. ad hoc financování, respektive financování prostřednictvím šířeji založených dotačních programů, např. obecně volnočasových)?

6. Vymezuje případný dotační program jednotlivé a konkrétní oblasti a priority?

a. Pokud je odpověď na předchozí otázku ANO, jsou tyto priority stále stejné, nebo se každý rok inovují?

7. Existují jasně stanovená a definovaná pravidla vymezující status oprávněného žadatele, oblast dotovaných aktivit, kritéria hodnocení žádostí? Pokud ano, kde a jak jsou dostupné?

8. Jsou žadatelé informováni o kritériích, formě a průběhu výběru projektů určených k financování? Jakým způsobem?

9. Jakým způsobem probíhá hodnocení podaných žádostí, existuje jmenovaná hodnotící komise?

a. Pokud hodnotící komise existuje, jaké je její složení (pracovní zařazení či funkce, nikoli jména)? Prosím specifikujte, kolik členů komise tvoří zastupitelé, zaměstnanci úřadu, a členové sportovního spolku.

10. Je v případě financování sportovních organizací nějakým způsobem zjišťováno, jak jsou tyto sportovní instituce financovány z jiných zdrojů? Jak? Za jaké období?

11. Jsou sportovní organizace a sportovní aktivity financovány sponzoringem právnických osob vlastněných krajem? Pokud je takovýto sponzoring možný, jsou tyto příspěvky evidovány pracovištěm města odpovědným za oblast sportu? Jsou zohledňovány při poskytování dotací?

12. Jsou náklady vynaložené na sport nějakým způsobem vyhodnocované? Pokud ANO, v jakém časovém období, jak a s jakým výsledkem?

13. Jaké jsou zkušenosti s vynakládáním finančních prostředků na rozvoj sportu? Prosím o subjektivní komentář.

14. Prosím přiložte vyhlášení dotačního programu, popřípadě zásady tohoto programu, resp. odkaz na ně.

Požadované informace zašlete prosím v zákonem stanovené lhůtě patnácti dnů ode dne přijetí žádosti v elektronické podobě, případně poštou na níže uvedenou adresu.“

Povinný subjekt zaevidoval žádost pod čj. KUKHK-IZ-148/VZ/2016, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

Žádost o informace byla vyřízena sdělením ze dne 22.09.2016.