Doprovodná informace k žádosti o informace doručené dne 05.06.2018

Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Doprovodná informace k žádosti o informacedoručené dne05.06.2018

Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“ nebo „povinný subjekt“) obdržel dne 05.06.2018 žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“) s požadavkem o poskytnutí následujících informací, citace textu:

„žádám Vás o zákonnou informaci, kopií těchto 11-ti zoologických inventarizačních průzkumů přírodních památek (dále jen PP), přírodních rezervací (dále jen PR), terénního šetření (protokolu) KÚ Hradec Králové z lesoparku Čeřovka v Jičíně ze dne 20.3.2018.

1) Číp D. (2013a): Zoologický průzkum části EVK CZ0210101 Dymokursko. Vybrané skupiny bezobratlých. MS., depon. in: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Odbor životního prostředí a zemědělství Hradec Králové.

2) Číp D. (2013b): Zoologický průzkum části EVK CZ0210101 Dymokursko. Vybrané skupiny obratlovců. MS., depon. in: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Odbor životního prostředí a zemědělství Hradec Králové.

3) Čtvrtečka R. (2012): Coleopterologický průzkum PP Libosad – obora, Liberec.

4) Dohnal Z. (?): Čedičová kupa Dubolka J Silnice Jičín – Sobotka u obce Drštěkryje. – Ms., 1 pp., depon. in: Odbor životního prostředí a zemědělství Královéhradeckého kraje, Hradec Králové.

5) Entomologický průzkumu – brouci (Coleoptera) PP Zebín, který provedl Čtvrtečka (1996). Nedohledána citace.

6) Inventarizační průzkum hmyzu a obratlovců, které v lokalitě PR Úlibická bažantnice provedl Vysloužil (1996). Nedohledána citace.

7) Kopecký T. (2013): Zpráva z průzkumu brouků (Coleoptera) v PP Cidlinský hřeben 2013. MS., depon. in: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Odbor životního prostředí a zemědělství Hradec Králové.

8) Mrkáček Z. et Vysloužil L. (1997): Seznam živočichů zjištěných v oblasti chráněného území Cidlinský hřbet a Kozlovský hřeben. In Tomsa T. et Hladík M., Plán péče pro chráněné území – přírodní památka Cidlinský hřeben na období 1997-2006. MS., depon. in: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Odbor životního prostředí a zemědělství Hradec Králové.

9) Protokol a fotodokumentace z terénního šetření v lesoparku Čeřovka v Jičíně, kterou provedl v předmětné lokalitě KÚ Hradec Králové dne 20.3.2018. Nedohledána citace.

10) Rybář P. (1990): Chráněný přírodní výtvor Zebín. Závěrečná zpráva o vertebratologické inventarizaci. – Ms., depon. in: Odbor životního prostředí a zemědělství Královéhradeckého kraje, Hradec Králové.

11) Základní entomologický a vertebratologický průzkumu PP Křižánky z roku 1998 (Pudil, Čtvrtečka, 1999). Nedohledána citace.“

Povinný subjekt zaevidoval žádost pod čj. KUKHK-IZ-72/OP/2018, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O předání požadovaných informací byl požádán věcně příslušný odbor životního prostředí a zemědělství krajského úřadu (viz organizační struktura krajského úřadu http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/organizacni-struktura/organizacni-struktura-krajskeho-uradu-kralovehradeckeho-kraje-147/), který poskytl kopie 8 požadovaných zoologických inventarizačních průzkumů a 1 protokol včetně fotodokumentace z terénního šetření v lesoparku Čeřovka v Jičíně ze dne 20.03.2018. Současně odbor životního prostředí a zemědělství uvedl, že položka 5 žádosti „Entomologický průzkum – brouci (Coleoptera) PP Zebín (Čtvrtečka, 1996)“ a položka 11 žádosti „Základní entomologický a vertebratologický průzkum PP Křižánky (Pudil, Čtvrtečka, 1999)“ nebyly na krajském úřadě dohledány.

Následně bylo žadateli odesláno oznámení dle ustanovení § 17 odst. 3 InfZ o výši úhrady za poskytnutí informací (náklady spojené s pořízením kopií a s odesláním informací žadateli).

Žádost o informace byla vyřízena sdělením povinného subjektu ze dne 25.06.2018 (po uhrazení stanovené částky) a poskytnutím kopie požadovaných dokumentů, které měl k dispozici a zároveň také žadatele upozornil, že tímto sdělením krajský úřad považuje za vyřízenou i žadatelovu další žádost doručenou krajskému úřadu dne 13.06.2018 o totožné informace evidovanou pod čj. KUKHK-IZ-78/OP/2018.