Doprovodná informace k odpovědi na žádost o informace doručenou dne 28.06.2016

KUKHK-IZ-101/VZ/2016 11.07.2016

Odbor | oddělení Vyřizuje | linka | e-mail
Vnitra a krajský živnostenský úřad Miroslava Hlavová | 472
Stížností a dozoru obcí mhlavova@kr-kralovehradecky.cz

Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Počet listů: 1
Počet příloh: 0 / listů: 0
Počet svazků: 0

Doprovodná informace k žádosti o informace doručenédne 28.06.2016

Dne 28.06.2016 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem vHradci Králové (dále jen „krajský úřad“) žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., osvobodném přístupu k informacím, veznění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které se žadatel domáhal poskytnutí informací týkajících se veřejné zakázky: S42/13 – II. projekt vytváření území soustavy NATURA 2000 vKrálovéhradeckém kraji - 2 – cit.:

„a) Informaci o výši a datu uhrazení pokuty.

b) Informaci, zda byla v této věci podána správní žaloba (tj. zda bylo napadeno rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým vám byla uložena pokuta). V kladném případě žádáme o informaci, pod jakou spisovou značkou je věc vedena a zda již byla soudem rozhodnuta, případně jakým způsobem byla věc rozhodnuta, a zda rozhodnutí soudu je již pravomocné. V případě existence rozhodnutí soudu žádáme o zaslání jeho kopie.

c) Informaci, zda vám vznikla v souvislosti s touto veřejnou zakázkou nějaká další škoda, případně v jaké výši (například náklady soudního řízení, náklady na právní zastoupení, postih od poskytovatele dotace apod.).

d) Informaci, zda jste zjistili, která osoba či osoby jsou za vznik škody odpovědné. Žádáme o sdělení jména a pracovního zařazení osoby, která je za škodu odpovědná; případně označení dodavatele služby, který je za škodu odpovědný.

e) Informaci, zda byla škoda po odpovědných osobách vymáhána, v jaké výši a s jakým výsledkem (tj. zejména, zda byla škoda uhrazena, kdy a v jaké výši; případně jaké kroky tímto směrem jsou v současné době podnikány). V případě, že proti odpovědné osobě či osobám byla podána žaloba, žádáme o označení soudu a spisovou značku, pod kterou je řízení vedeno.

f) Informaci, jaká opatření jste přijali, aby v budoucnosti nedocházelo k porušování zákona o veřejných zakázkách a ke vzniku škody tím, že je vám ukládána pokuta ze strany Úřadu proochranu hospodářské soutěže.“

Povinný subjekt zaevidoval žádost pod čj. KUKHK-IZ-101/VZ/2016, posoudil ji akonstatoval, že se jedná ožádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje potřebné náležitosti dleustanovení §14 InfZ.

Žádost o informace byla vyřízena sdělením ze dne 04.07.2016.

Pivovarské náměstí 1245 | 500 03 | Hradec Králové

tel.: 495817111 | fax: 495817336