Pracovní jednání ke krizové připravenosti kraje

27. 10. 2016 Autor: Jaroslav Jonák

Ve dnech 20. – 21. října 2016 proběhla ve Školicím středisku Správy státních hmotných rezerv Gall v Dolním Dvoře pracovní porada krizového oddělení Krajského úřadu Královéhradeckého kraje s pracovníky obcí s rozšířenou působností řešící problematiku krizového řízení a hospodářských opatření pro krizové stavy.

Porady se kromě jiných zúčastnil též zástupce Správy státních hmotných rezerv a pracovníci Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Na poradě byla zhodnocena připravenost kraje a obcí s rozšířenou působností na řešení možných krizových situací. O úkolech, které budeme muset zvládnout v následujícím období, hovořil ing. Štefan Mihok ze Správy státních hmotných rezerv. Velký prostor byl dán oblasti vyžadování zdrojů při využití příslušných informačních systémů, ale nebyla opomenuta ani otázka dílčích plánů obrany, závěrů ze cvičení složek integrovaného záchranného systému apod.

JUDr. Jaroslav Jonák
vedoucí oddělení krizového řízení