Změny v autobusových jízdních řádech od 9.12.2018

5. 12. 2018 Autor: Jana Šafářová

Vážení cestující, dovolujeme si Vás informovat o změnách v autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji. Změny budou platit od neděle 9.12.2018.

Nejvýznamnější změny v autobusových jízdních řádech:

• Na základě zvyšující se poptávky po dopravě mezi Dobruškou a Hradcem Králové dochází k rozšíření přímých autobusových spojů na trase Hradec Králové - Třebechovice pod Orebem - Dobruška.
  • Na Náchodsku dochází k optimalizaci dopoledního spojení mezi Náchodem a Českou Skalicí. Nově pojede dopolední spoj v 8:10 z Náchoda do České Skalice a dále do Jaroměře. Na lince IREDO 411 bude zajištěno cestujícím nové dopolední přímé spojení Náchoda s Dvorem Králové nad Labem (bez přestupu v České Skalici).
  • Ve spolupráci s Pardubickým krajem dochází ke změnám časových poloh páteřní linky Hradec Králové - Holice - Vysoké Mýto - Litomyšl - Svitavy s možností přestupu na vlakové spoje ve Svitavách směr Brno.
  • Na základě požadavku zaměstnavatelů a aktivní spolupráce se zástupci města Kostelec nad Orlicí vzniká nové večerní spojení v pracovních dnech na lince IREDO 115 mezi Rychnovem nad Kněžnou a Týništěm nad Orlicí, které zajistí dopravu zaměstnavatelů po skončení odpolední směny (po 22. hodině).
  • V souvislosti se zavedením víkendových přímých vlaků z Hradce Králové do Svobody nad Úpou dochází k úpravě provozu autobusových spojů ve východních Krkonoších. Nové spojení přinese cestujícím lepší dostupnost turistických míst v Krkonoších.
Kompletní informace o změnách v autobusových jízdních řádech naleznete v příloze.

Nové jízdní řády naleznete zde.