Uzavírka Krčín - Spy ve dnech 15.4. - 19.5.2019

12. 6. 2019 Autor: Jana Šafářová

Z důvodu úplné uzavírky silnice mezi Krčínem a Spy dochází ve výše uvedeném termínu k následujícím dopravním opatřením v autobusové dopravě.

  • Linka IREDO 309 - standardními spoji jede z Náchoda do Krčína po své trase a odtud bez zastávky do Dobrušky. V Dobrušce se na autobusovém nádraží napojí na svojí trasu. Ve směru Nové Město nad Metují a Náchod jedou spoje ze zastávky Dobruška,,Laichterova (přemístěna do Solnické ulice) z nástupiště směrem autobusové nádraží. Nástupiště na zastávce Dobruška,,aut.st. je po dobu uzavírky pro linku IREDO 309 přemístěno na č.8.
  • Doprava v relaci Spy - Běstviny - Křovice - Dobruška je zajištěna výpomocnými spoji linky IREDO 309.
  • Cestující ze Spů do Nového Města nad Metují využijí k přepravě linku IREDO 267 anebo linku 640349, která bude po dobu uzavírky mimořádně zastavovat v Křovicích, Běstvinách a ve Spech na zastávce Halínská. Školní spoj také zajistí dopravu do/ze zastávky Nové Město n.Met.,Krčín,Na Strážnici. Dále mohou cestující využít výpomocné spoje do Dobrušky.
  • Cestující z Křovic a Běstvin mohou využít výpomocné spoje do Dobrušky a odtud pokračovat do Rychnova nad Kněžnou, Nového Města nad Metují či Náchoda s přestupem. V Křovicích a Běstvinách bude mimořádně zastavovat linka 640349.
Výše uvedená opatření byla zvolena s ohledem na skutečnost, že přes Husovo náměstí v Novém Městě nad Metují nelze vést objízdnou trasu pro autobusy a zvyšovat zde jimi intenzitu provozu. Dopravní opatřeníní, použito v loňském roce, nemohlo být využito.

Změna se dotkne odpoledne i cestujících do Provodova-Šonova:

  • Spojena lince IREDO 334pojedou z Nového Města nad Metují ze zastávky Na Rychtě v 15:23 (nástupiště č.1) a 16:18 (nástupiště č.5).
  • Spoj linky IREDO 309 s odjezdem v 14:33 z Rychnova nad Kněžnou, který přijede do Nového Města nad Metují v 15:29, z časových důvodů přes Provodov-Šonov nepojede.
  • Po dobu uzavírky bude veden spoj linky IREDO 334 v 17:10 z Náchoda přes Provodov-Šonov do Nového Města nad Metují a spoj linky IREDO 309 v 15:50 expresně bez zastavení do Nového Města nad Metují na Náměstí Republiky. Tento spoj cestou nikde nestaví.

Soubory ke stažení