Uzavírka Hořiněves ve dnech 1.6. - 21.6.2019

29. 6. 2019 Autor: Jana Šafářová

Z důvodu úplné uzavírky silnice II/325 v Hořiněvsi dochází k následujícím dopravním opatřením.

Linka IREDO 107 ve směru z Hradce Králové dojede do zastávky Hořiněves,,hospoda U Šáfrů, odkud jsou spoje směr Velký Vřešťov, resp. Dvůr Králové nad Labem vedeny přes Račice nad Trotinou (přes zastávku Račice nad Trotinou,,odb. a Račice nad Trotinou,,škola) a Lužany (přes zastávku Lužany,,točna) na zastávku Hořiněves,Žíželeves,odb.Jeřičky, která bude přemístěna na komunikaci III/32537 cca 40 metrů před křižovatku se silnicí II/325. Autobus dále pokračuje přes zastávku Velký Vřešťov,,pila do Velkého Vřešťova a dále po své trase. Zpět autobusy jezdí shodnou trasou.

Linka IREDO 108 ve směru z Hradce Králové dojede do Máslojed, odtud pokračuje většina spojů přes Benátky nad Trotinou (všechny spoje staví shodně na zastávce Benátky nad Trotinou, zastávka Račice nad Trotinou,,křiž. není po dobu uzavírky obsluhována). Autobus dále pokračuje kolem Čepra k hoříněvské farmě, kde se nachází přemístěná zastávka Hoříněves,,odb.nádr. Odtud autobus pokračuje přes Vrchovnici do Želkovic, přes Černčice do Velkého Vřěšťova nebo Cerekvice nad Bystřicí. V Cerekvici nad Bystřicí autobusy směr Hradec Králové budou stavět na zastávce ve směru Čenice. Zastávka Cerekvice nad Bystřicí,I je obsluhována většinou spojů vyjma ranního spoje (v 5:33 z Cereekvice). Autobusy budou odbavovat cestující ve stávající zastávce a stávajícím směru, tzn. směr Čepro.

Doprava do Hořiněvsi:

Je realizována z Hradce Králové do centra obce Hořiněves výhradně linkou IREDO 107, která je posílena o 2 spoje. Ráno bude linka IREDO 107 posílena spojen s odjezdem v 5:48 z Hořiněvsi od hospody U Šáfrů. Tento spoj je po dobu uzavírky prodloužen ze Sendražic. Zároveň vzniká rychlý spoj v 17:55 z Hradce Králové, který dorazí v 18:12 do Hořiněvsi a odtud pokračuje jako návazný spoj přes Račice nad Trotinou s Rodov do Habřiny, kam přijede v 18:25. Autobus z Habřiny pojede zpět v 18:26 přes Hořiněves do Hradce Králové.

Dále mohou cestující využít přemístěnou zastávku Hořiněves,,odb.nádr. u farmy (na silnici II/325 na křižovatce od Čepra se silnicí směr Vrchovnice), kam je vedena většina spojů linky IREDO 108.

Doprava do místní části Žíželeves:

Cestující mohou využít buď linku IREDO 108, která však jede mimo centru Hořiněvse, anebo linku IREDO 107 a vystoupit na zastávce Hořiněves,Žíželeves,odb.Jeřičky. Tato zastávka slouží také jako alternativa pro obec Vrchovnice.

Doprava do Račic nad Trotinoua Lužan:

Doprava je po dobu uzavírky posílena odkloněnou linkou IREDO 107, která zastavuje v zastávkách Račice nad Trotinou,,odb., Račice nad Trotinou,,škola a Lužany,,točna.

Soubory ke stažení