Uzavírka Bohuslavice ve dnech 13.8. - 30.11.2020

11. 8. 2020 Autor: Jana Šafářová

Z důvodu pokračování uzavírky Bohuslavice - další části, kdy již bude možné projet křižovatkou kolem kostela ve směru od Rohenic na Slavětín nad Metují dochází k následující změně dopravních opatření.

Linka IREDO 337

Ve směru od Dobrušky je linka vedena do zastávky Bohuslavice,,Na Marijánce po své trase, dále pokračuje do přemístěné zastávky Bohuslavice,,Na Ostrém a dále pokračuje přes Slavětín nad Metují a Nahořany do Nového Města nad Metují.

Zastávka Bohuslavice,,Na Ostrém je přemístěna ve směru Nové Město nad Metují mezi kostel a konec obce, až za č.p. 337 na komunikaci II/304. Jednotné nástupiště bude platit i pro spoje od Hradce Králové.

V opačném směru staví linka ve směru Dobruška v Bohuslavicích před obecním úřadem.

Dálkové linky 640111, 640120, 640202, 640381

Ve směru od Rohenic linky přijedou do zastávky Bohuslavice,,Na Ostrém, dále pokračují přes Slavětín nad Metují a Nahořany do Nového Města nad Metují.

Zastávka Bohuslavice,,Na Ostrém je přemístěna shodně jako pro linku IREDO 337.

Z časových důvodů dálkové linky nezajíždějí k železniční stanici v Nové Měste nad Metují (vyjma jednoho ranního spoje v sobotu a neděli, který má ve směru Hradec Králové přípoj od Černčic a Vršovky).

V opačném směru je zastávka pro linky směr Hradec Králové v Bohuslavicích umístěna na komunikaci II/308 mezi č.p. 334 a 335.

Obec Pulice

Obec bude v této etapě obsluhována ve standardní četnosti spojů (již bez okružních spojů, pouze spoje trasované Nové Město nad Metují - Dobruška).

Obec Černčice a Vršovka

Obsluha pro obce Černčice a Vršovka je totožná se současným rozsahem provozu.

Linka Nové Město nad Metují - Černčice - Vršovka zůstane zachována i v průběhu této etapy.

Soubory ke stažení