Úplná uzavírka silnice I/16 v obci Čistá u Horek

8. 11. 2018 Autor: Luděk Firich

V termínu 16.5.2016 – 31.8.2016 dojde k úplné uzavírce silnice I/16 v obci Čistá u Horek.

Autobusová doprava bude odkloněna ve směru Horka u Staré Paky – Dolní Kalná přes Zálesní Lhotu a opačně bude vedena přes Bukovinu u Čisté. Z důvodu prodloužení jízdních tras a nárůstu doby jízdy na daném úseku současné linky obsluhující obec Čistá u Horek nebudou obsluhovat vybrané zastávky. Z tohoto důvodu bude zavedena nová linka obsluhující obec Čistá u Horek, která bude jezdit po trase Čistá u Horek – Dolní Kalná a bude zajišťovat přípoje na současné dotčené linky v Dolní Kalné. Tato linka nebude zpoplatněna a některé její spoje budou vedeny jako radiobus (spoje je možné objednat na tel.čísle 481 368 442).

Z důvodu prodloužení trasy a dalších stavebních akcí na trase Jičín – Trutnov může na spojích linky IREDO 406 Trutnov – Hostinné – Nová Paka – Jičín docházet ke zpoždění.

Vybrané spoje linky IREDO 406 budou odjíždět z Nové Paky (a Horek) ve směru Trutnov o 5-10 minut dříve. Dopolední pár spojů v 8:40 z Trutnova do Jičína a 11:32 z Jičína do Trutnova bude z provozních důvodů v Nové Pace s přestupem.