Obnovení veřejné dopravy od pondělí 11.5.2020

7. 5. 2020 Autor: Jana Šafářová

Vzhledem k epidemiologické situaci v ČR a postupnému rozvolňování vládních opatření přistupuje Královéhradecký kraj k postupnému rušení mimořádných opatření ve veřejné dopravě. Vlakové i autobusové spoje přibudou v pondělí 11. 5., další pak o dva týdny později.

„Na své trasy se od začátku příštího týdne vrací většina dočasně zrušených vlakových spojů a některých autobusových spojů. Reagujeme tak na zvýšenou opětovnou poptávku po přepravě související s obnovováním provozů obchodů, průmyslové výroby a služeb. Nadále zůstávají omezené školní spoje, turistické linky a také vybrané spoje, které na páteřních linkách zahušťují interval spojení. Jsme ale připraveni pružně reagovat na aktuální vývoj,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

K dalšímu rozvolnění pak dojde od pondělí 25. 5., kdy svůj provoz obnoví další autobusové a vlakové spoje, včetně provozu oblíbených cyklobusů v souvislosti s otevřením ubytovacích zařízení, hradů a zámků ležících zejména v turistických oblastech. Veřejná doprava se také přizpůsobí částečnému obnovení školní docházky. Koncem května bude veřejná drážní doprava oproti normálu omezena již pouze o 7 % a rozsah omezení v autobusové dopravě bude odpovídat skutečné potřebnosti školní dojížďky.

Při cestování zůstávají nadále v platnosti preventivní opatření, která chrání cestující i personál.

Přehled obnovených autobusových spojů a přehled omezených vlaků naleznete v příloze.

Aktuální spojení najdou cestující na webu www.idos.cz.

Soubory ke stažení