Dočasné omezení autobusových spojů do Rychnova nad Kněžnou od 21.3.2020

21. 3. 2020 Autor: Jana Šafářová

Dopravní opatření souvisí s omezením provozu Škoda Auto a zóny Lipovka.

Spoje linky IREDO 261 trasované ze Dvora Králové nad Labem přes Jaroměř, Jasennou, České Meziříčí, Opočno do Rychnova nad Kněžnou objednává a jejich provoz hradí závod Škoda Auto. Z důvodu dočasného přerušení výroby tyto spoje od soboty 21.3.2020 nepojedou.

V pracovní dny je zajištěna náhradní autobusová doprava linkou IREDO 261 v úseku Opočno,,nám. - Semechnice - Trnov - Byzhradec - Solnice - Rychnov nad Kněžnou na ranní/odpolední směnu a z noční/ranní směny.

Cetsující jedoucí z odpolední směny z Rychnova nad Kněžnou nebo Solnice použijí linku IREDO 210, která z Voděrad mimořádně pokračuje po trase linky IREDO 261 do Houdkovic - Trnova - Semechnice a Opočna.

Vyjma obce Byzhradec je tak zajištěn odvoz z odpolední směny pro všechny obce na trase linky IREDO 261 mezi Rychnovem nad Kněžnou a Opočnem.

Výše uvedená náhradní autobusová doprava je v provozu pouze pracovní dny.

O víkendu linka IREDO 261 po dobu uzavření většiny továren na Rychnovsku není v provozu.

Linka IREDO 349 má po dobu uzavření firem v Lipovce dočasně přerušen provoz.