Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadDoprava Žádosti pro vyřízení agend podle zákona o dopravě č. 111/94 Sb.

Žádost o vydání EUROLICENCE

Poslední aktualizace: 4. 12. 2011

Změny při vydávání eurolicencí po 4.12.2011

  1. V nákladní dopravě se nově eurolicence a opisy vydávají pro vozidla, jejichž největší přípustná hmotnost, včetně přípojného vozidla (pokud bude připojeno), přesáhne 3,5 tuny.
  2. V osobní dopravě se eurolicence a opisy vydávají pro vozidla, vhodných díky své konstrukci a vybavení pro přepravu více než devíti osob včetně řidiče.
  3. Eurolicence se od 4.12.2011 vydávána na dobu platnosti 10 let.

Od 4.12.2011 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1072/2009, dle kterého bude nově stanovena povinnost podnikatelům v silniční dopravě, kteří provozují mezinárodní silniční dopravu s vozidly, jejichž největší povolená hmotnost přesahuje 3,5 tuny včetně přívěsu nebo návěsu nebo vozidly vhodných díky své konstrukci a vybavení pro přepravu více než devíti osob včetně řidiče, provozovat dopravu s eurolicencí a opisem eurolicence pro každé výše uvedené vozidlo.

Eurolicence a opisy eurolicence budou nově vydávány na dobu platnosti 10 let namísto současných 5 let. Platnost opisů se musí shodovat s platností vyznačenou na eurolicenci, z čehož vyplývá, že dodatečně vydané opisy eurolicence budou vydávány na dobu shodnou s platností vydané eurolicence.

Autor: Iva Bažantová

Přílohy ke stažení:

Název přílohy Popis Typ Velikost Datum
Žádost o vydání EUROLICENCE K žádosti je třeba doložit:
- výpis živnostenského rejstříku (koncesní listiny)
- výpis z obchodního rejstříku
- případně plná moc jednat za dopravce
doc 34 kB 25.1.2012