Ocenění za nejpůsobivější expozici na veletrhu Holiday World 2015 v Praze

26. 2. 2015 Autor: Jan Špelda

Královéhradecký kraj se zúčastnil 24. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015, který se konal ve dnech 19.2. až 22.2.2015 na výstavišti v Praze Holešovicích.

Výstavní expozice v letošním roce prezentovala baroko na území Královéhradeckého kraje s příznačným názvem KOUZLO BAROKA V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI, neboť v letošním roce jsou očekávány hned dvě významné události, a to otevření nově zrekonstruovaného hospitalu Kuks a otevření opraveného broumovského kláštera.

Za letošní výstavní expozici s barokní tématikou byl Královéhradecký kraj oceněn 3. místem v kategorii NEJPŮSOBIVĚJŠÍ EXPOZICE nad 60 m2.

Na 88 m2 se prezentovalo celé území Královéhradeckého kraje spolu s partnerskými regiony – Dolnoslezským vojvodstvím a Banskobystrickým samoprávným krajem a turistické oblasti Královéhradeckého kraje – Kladské pomezí, Orlické hory a Podorlicko, město Hradec Králové a Hradecko, Podzvičinsko a příspěvkové organizace Revitalizace Kuks. Pro návštěvníky byla připravena ukázka stáčení hořických trubiček a ochutnávka regionálního piva Tambor. První den veletrhu se v expozici Královéhradeckého kraje uskutečnil také křest oficiálního průvodce Labskou stezkou 2015 (ELBERADWEG Handbuch 2015) a to za přítomnosti 1. náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Otakara Rumla a dalších partnerů.

Výstavní expozici Královéhradeckého kraje lze shlédnout ve dnech 13.3. a 14.3.2015 na veletrhu Infotour a cykloturistika 2015 v Kongresovém centrum Aldis v Hradci Králové.