Nabídka pro polské turisty oceněna

20. 5. 2014 Autor: Petr Kamenický

Turisté z Polska tvoří stále se zvyšující podíl zahraničních návštěvníků našeho kraje. Láká je sem především nabídka pro cykloturistiku, spojená s velkým množstvím zachovalých památek, přírodní krásy Krkonoš, Českého ráje a skalních měst. Královéhradecký kraj nabízí informace pro potenciální polské návštěvníky nejen formou on-line prezentace na portálu cestovního ruchu www.kralovehradeckyregion.cz , ale i přímo na propagačních akcích v polských městech. Ve spolupráci s našimi partnery se sousedního Dolnoslezského a Opolského vojvodství se kraj měl možnost prezentovat na veletrzích v Jelení Hoře na předhůří Krkonoš a ve slezském Opolí. Obě akce jsou hojně navštěvované i proto, že se konají venku přímo v centru města.

Na 14.ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v Opolí byla oceněna nabídka propagačních materiálů jako nejkomplexnější a Královéhradecký kraj obdržel od pořadatelů hlavní cenu za ucelenost a rozmanitost prezentovaných tiskovin. K úspěchu přispělo i to, že soubor krajských materiálů v polském jazyce byl doplněn publikacemi jednotlivých destinačních společností z turistických regionů kraje (zejména Krkonoše, Český ráj a Kladské pomezí) a materiály Euroregionu Glacensis.