Dovolená a Region Ostrava 2010

29. 3. 2010 Autor: Pavlína Mazánková

Ve dnech 12. – 14. března 2010 se konal na výstavišti Černá Louka v Ostravě již 13. ročník tradiční výstavy v oblasti cestovního ruchu na území Moravskoslezského kraje Dovolená a Region 2010. Královéhradecký kraj se zde prezentoval na ploše 30 m2 společně se svými spoluvystavovateli z turisticky významných území: Český ráj, Krkonoše, Orlické hory a Podorlicko. Na pultu Orlických hor a Podorlicka se prezentovalo město Klodzko rámci partnerství v projektu „Orlické hory bez hranic„ a před budovou výstaviště lákal návštěvníky k prohlídce infobus s nabídkou turistických atraktivit tohoto území. Téměř kompletní turistická nabídka ve formě propagačních materiálů byla zpestřena ochutnávkou specialit - Hořickými trubičkami a Lomnickými suchary. Návštěvníci projevovali zájem zejména o cykloturistiku, o nabídku kulturních a památkových objektů, ale i o konkrétní turistické cíle např. pamětihodnosti města Hradce Králové, systém opevnění na česko-polské hranici, válku 1866 a další. Nedílnou součástí výstavy Dovolená a Region byl také bohatý doprovodný kulturní program „Italia in Ostrava“ s možností ochutnávky italských vín, likérů, sýrů a jiných gastrospecialit. Konala se zde také odborná konference cestovního ruchu „Moravskoslezský kraj – kraj technických atraktivit“, jejímž tématem byl současný stav, vývoj a další využití i rozvoj technických památek v návaznosti na cestovní ruch nejen v Moravskoslezském kraji.

Veletrh Dovolená a Region Ostrava 2010 přilákal velké množství návštěvníků, a to i ze zahraničí. Byli jsme kontaktováni nejen řadou zástupců cestovních kanceláří, ale i studentů a učitelů.