Ilustrační fotografie: Královéhradecký kraj Ilustrační fotografie: Jihočeský kraj
  1. Kancelář zastoupení krajů
  2. Výzvy k partnerství
  3. Výzkum na poskytování nových zdravotnických služeb uprchlíkům na regionální a místní úrovni

Publikováno: 4.11.2015 , Autor: Aneta Křičková

Název: Výzkum na poskytování nových zdravotnických služeb uprchlíkům na regionální a místní úrovni
Stručný popis: Projekt se zaměřuje na posílení kapacit místních orgánů při vyrovnávání se s výzvami migrace a zlepšení standardů podmínek přijetí.
Další informace: Ústředním aspektem migrace je zdraví uprchlíků a migrantů. Zkušenosti nuceného přemístění v důsledku ozbrojených konfliktů, pronásledování nebo katastrof vyvolává značnou fyzickou a psychickou zátěž na jednotlivce, rodiny a komunity. Navíc migranti mohou mít infekční onemocnění nebo další s tím související problémy (tj. nedostatek očkování) může ohrozit jejich vlastní zdraví, ale i zdraví ostatních lidí. Místní orgány získávají informace o dané situaci z první ruky a vytvářejí účinné úrovně vlády nutné pro poskytování sociálních a zdravotních služeb pro migranty přítomné na jejich území.
Určeno pro: Místní a regionální orgány z 28 členských států EU, které již zavedly přijímací středisko a chtějí poskytovat nové zdravotnické služby pro uprchlíky, rovněž tak pro nevládní organizace, univerzity či jiné veřejné orgány.
Deadline: Vyjádření zájmu: 06.11.2015; Uzávěrka: 12.11.2015
Kontakt: REGIOEUROPA

Mr. Athanassios GOUMAS (FR); Ms. Sofia KOTTAS BONEL (EN,FR)

Tel: (+32) 2 234 36 00

Fax: (+32) 2 230 92 66

E-mail: regioeuropa@skynet.be

Website: www.regioeuropa.net

Originální dokument ke stažení:

PDF    Výzkum na poskytování nových zdravotnických služeb uprchlíkům na regionální a místní úrovni  (1MB)

Copyright © Královéhradecký kraj & Jihočeský kraj. Všechna práva vyhrazena.