Ilustrační fotografie: Královéhradecký kraj Ilustrační fotografie: Jihočeský kraj
  1. Kancelář zastoupení krajů
  2. Výzvy k partnerství
  3. Mobility uvnitř EU a její dopady na sociální a ekonomický systém

Mobility uvnitř EU a její dopady na sociální a ekonomický systém

Publikováno: 1.12.2015 , Autor: Lukáš Šejvl

Název: Mobility uvnitř EU a její dopady na sociální a ekonomický systém
Stručný popis: Univerzita na Kypru hledá partery, kteří mají zájem podílet se na předložení návrhu v programu Horizon 2020, Evropa v měnícím se světě - inkluzivní, inovační a reflektující současné dění, to vše v rámci výzvy „Odstranění nerovností a podpora spravedlnosti".
Další informace: - Analýza role médií, včetně sociálních médií a politických stran a dalších skupin, které mají vliv na veřejný názor společnosti.

- Zkoumání, jaký vliv mají události, jež se staly, na nárůst xenofobie v Evropě

- Zjištění do jaké míry lze rozlišovat migraci v rámci EU a migraci do EU. Též je cílem zjistit jaké rozdíly s sebou dané migrace přináší.

- Analýza povědomí a znalostí o historické a současné situace migrace, zejména s ohledem na skutečné náklady na systémy sociálního zabezpečení a systém sociální péče.

- Dopad na vzdělávací systémy v EU v tomto ohledu.

- Analýza politizace otázky mobility v rámci EU. Zda a jak tato politizace souvisí s rostoucí nerovnosti v Evropě.

Určeno pro: univerzity, výzkumné organizace, nevládní organizace, obce, regionální orgány / agentury, veřejné subjekty, malé a střední podniky nebo sdružení malých a středních podniků a neziskové organizace
Deadline: 4. 2. 2016 (nutné kontaktovat p. Floriu Valanidou: valanidou.n.floria@ucy.ac.cy do 7.12. 2015)
Kontakt: Christos Katsalis

Officer

European Office of Cyprus

Rue du Luxembourg 3, 2nd floor

B-1000, Brussels

Tel/Fax: +32 (0) 2 280 22 85

Originální dokument ke stažení:

PDF    Mobility uvnitř EU a její dopady na sociální a ekonomický systém  (1MB)

Copyright © Královéhradecký kraj & Jihočeský kraj. Všechna práva vyhrazena.