Czech Street Party 2012

20. 6. 2012 Autor: Simone Zahradníková

Účast a prezentace Královéhradeckého kraje na VI. ročníku Czech Street Party v Bruselu

Czech Street Party je jedna z největších českých kulturních akcí a možností prezentace České republiky, českých krajů a dalších českých institucí v Bruselu. Letos se konala v bruselské ulici Caroly již po šesté.

Tradičním organizátorem toho gastronomického a kulturního festivalu bylo Stálé zastoupení ČR při EU a letošní ročník se nesl opět v duchu gastronomických a hudebních požitků. Tradičně byla návštěvnost vysoká i přes nepřízeň počasí. Tato skutečnost jen potvrzuje jaký úspěch má Czech Street Party mezi českou komunitou žijící v Belgii i místními obyvateli. Během šesti let konání se stala každoroční úspěšnou českou akcí reprezentující a představující české a moravské regiony a poskytuje tak větší povědomí o celé České republice.

Velkého úspěchu a návštěvnosti se mohl pyšnit i Královéhradecký stánek, který v letošním roce nabídl svým návštěvníků tradiční potraviny – uzeniny ZEPO Bohuslavice, svatební koláčky, preclíky a „šneky“, které byly připraveny Středním odborným učilištěm 17. listopadu Hradec Králové.

Fotogalerie