Setkání krajanů s hejtmanem Královéhradeckého kraje

8. 10. 2012 Autor: Kateřina Kupečková

Dne 27.9.2012 se hejtman Královéhradeckého kraje setkal s českými krajany žijícími v oblasti srbského Banátu.

Ve dnech 25. – 30. září 2012 se v Praze uskutečnil 6. ročník Mezinárodního krajanského festivalu, který byl součástí projektu Češi ve světě, Oslavy Dne české státnosti.

Festivalu se účastnili i čeští krajané z oblasti srbského Banátu, kteří jsou podporováni Královéhradeckým krajem. Pan hejtman Bc. Lubomír Franc je při této příležitosti pozval do Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích, která do kostela v obci Česko Selo realizuje sochu Sv. Jana Nepomuckého. Socha se připravuje v novém robotizovaném 3D pracovišti.

Převoz sochy do obce Česko Selo se plánuje na svátek sv. Jana Nepomuckého a to na na 16. května 2013.