Úvodní stránkaKraj a volené orgányZahraniční vztahy

Czech Street Party 2011

Poslední aktualizace: 22.6.2011 8:28

Prezentace Královéhradeckého kraje na V. ročníku Czech Street Party v Bruselu

Czech Street Party je jedna z největších českých kulturních akcí a možností prezentace České republiky, českých krajů a dalších českých institucí v Bruselu. Letos se konala v bruselské ulici Caroly již po páté. Tohoto polokulatého výročí se zúčastnilo patnáct organizací včetně regionálních zastoupení (českých a moravských krajů), mezi nimi nechyběl ani Královéhradecký kraj, který v letošním roce měl i politické zastoupení – 1. náměstka hejtmana Ing. Josefa Táborského. Pan náměstek vystoupil při zahajování Czech Street Party. Představil Královéhradecký kraj, přivítal účastníky Czech Street party a pozval je k návštěvě Královéhradeckého stánku.

Tradičním organizátorem toho gastronomického a kulturního festivalu bylo Stálé zastoupení ČR při EU a letošní ročník se nesl opět v duchu gastronomických a hudebních požitků. Tradičně bývá návštěvnost vysoká, letošní ročník se však může pyšnit největší účastí od svého počátku. Tato skutečnost jen potvrzuje jaký úspěch má Czech Street Party mezi českou komunitou žijící v Belgii i místními obyvateli. Během pěti let konání se stala každoroční úspěšnou českou akcí reprezentující a představující české a moravské regiony a poskytuje tak větší povědomí o celé České republice.

Velkého úspěchu a návštěvnosti se mohl pyšnit i Královéhradecký stánek, který v letošním roce nabídl svým návštěvníků tradiční potraviny – uzeniny ZEPO Bohuslavice, svatební koláčky a preclíky LIČNO, Krkonošskou medovinu a tradiční hořické trubičky.

Autor: Kateřina Kupečková