Studijní cesta představitelů samospráv regionu Banát v KHK

17. 6. 2013 Autor: Kateřina Kupečková

V termínu 9.-12.4.2013 se v rámci projektové aktivity uskutečnila 1. studijní cesta představitelů samospráv regionu Banát v Královéhradeckém kraji.

Projekt je realizován ve dvou fázích. V první fázi projektu dojde k realizaci studijních návštěv srbských partnerů v KHK. Ve druhé fázi projektu bude realizována studijní návštěva představitelů KHK do regionu Banát.

V rámci první návštěvy Královéhradecký kraj navštívil starosta obce Bela Crkva, náměstek starosty obce Zrenjanin, Sečanj a Žitiště, ředitelka místně -ekonomického rozvoje z Novi Becej a představitelé regionální rozvojové agentury Banát.

Cílem návštěvy bylo seznámení srbských partnerů s činností a působením organizací na české straně - formou prezentací, školení, výměny konkrétních zkušeností, s cílem vyhledávání platforem pro budoucí spolupráce.

Srbští partneři navštívili Krajský úřad Královéhradeckého kraje, obci Všestary a Technologické centrum.