Silničáři letos opraví průtah z Police směrem do Bukovic

10. 1. 2014 Autor: Jiří Hošna

Zhruba půlkilometrový průtah silnice z Police nad Metují směrem do Bukovice dostane v letošním roce novou vozovku. Královéhradecký kraj stavbu uskuteční, pokud se mu podaří získat dotaci z Evropské unie. Náklady dosáhnou bezmála 18 milionů korun.

„Když získáme dotaci z Evropské unie, mohla by rekonstrukce začít už na jaře. Díky ní by se měl zlepšit průtah silnice a řidiči by tak cestovali pohodlněji a bezpečněji. Podle předběžných odhadů by stavba měla trvat kolem 16 týdnů,“ řekl náměstek hejtmana Karel Janeček, který má na starosti oblast dopravy.

Silničáři by měli vozovku rozšířit, zesílit její konstrukci a upravit přilehlé křižovatky. Díky rekonstrukci se rovněž zvýší bezpečnost na stávajícím přechodu pro chodce.

Královéhradecký kraj se stará o zhruba 3300 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Do oblasti dopravy každoročně investuje stovky milionů korun. Z evropských finančních zdrojů již získal kraj na modernizaci své silniční sítě zhruba dvě miliardy.