Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

VIDEO: Zveme Vás na autorský muzikál jičínské základní umělecké školy Eliška Kateřina Smiřická

Poslední aktualizace: 14. 4. 2016

Do velkolepého projektu se pustili žáci Základní umělecké školy J. B. Foerstera v Jičíně. Více než dvouletá příprava se vyplatila. Už v polovině května můžete v jičínském Masarykově divadle zhlédnout autorský muzikál Eliška Kateřina Smiřická.

Muzikál na námět skutečné historické postavy Elišky Kateřiny Smiřické, která svého času nechala jičínský zámek vyhodit do vzduchu, mimochodem nyní v těchto prostorech sídlí naše Základní umělecká škola J. B. Foerstera, vznikl na základě námětu Jaroslavy Komárkové, ředitelky místní ZUŠ a zároveň dirigentky symfonického orchestru. Scénář napsala spisovatelka a scenáristka Martina Komárková (shodná příjmení jsou čistě náhodná), hudbu zkomponoval pedagog a skladatel Otakar Kovář a režie se ujala tanečnice a choreografka Erna Březinová.

Velkolepý projekt vznikal téměř dva roky. Co ho dělá ojedinělým? Počet účastníků a to výhradně žáků školy ve věku od 5 do 21 let. Na jevišti je ve dvouhodinovém představení kromě pěti hlavních postav na 90 dětí tanečního a literárně dramatického oboru a pěvecký sbor čítající 26 dětí. Počet žáků symfonického orchestru, který bude hrát ve všech dvanácti představeních naživo, má 54 dětí. Výtvarnou scénu a kulisy tvoří na 50 žáků výtvarného oboru. Jak je vidět, z celkového počtu 762 žáků se jich tohoto projektu účastní více jak třetina.

Muzikál bude proveden v jičínském Masarykově divadle a věřte, že se máte na co těšit. Všechny účinkující postavy jsou kostýmované a orchestr bude hrát v orchestřišti pod úrovní hlediště, což mj. považujeme i za velmi přitažlivé pro všechny příznivce jak divadla, tak i naší školy. V současnosti již naplno probíhají víkendové zkoušky v divadle a nadšení a přístup všech účinkujících je více jak profesionální, z čehož máme radost nejen my, učitelé, ale také rodiče, kteří s námi tráví čas o zkouškách a jejich odezva je více než kladná.

Co říci závěrem? Že jste všichni srdečně zváni a neváhejte, vstupenky rychle mizí. Ty si můžete již nyní zakoupit v předprodeji nebo zarezervovat v Městském informačním centru v Jičíně, Valdštejnovo náměstí 1, Jičín, telefon 493 534 390.

Autorský muzikál „Eliška Kateřina Smiřická“ se koná i za podpory Královéhradeckého kraje. Záštitu nad ním převzal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, senátor Josef Táborský a starosta města Jičín Jan Malý a Rada města Jičín. Muzikál se koná ve spolupráci s KZMJ Jičín.

Termíny představení:

16. – 19. května 2016 10:00

20. května 2016 18:00

21. – 22. května 2016 17:00

23. – 25. května 2016 18:00

Zdroj: ZUŠ J. B. Foerstera Jičín

Základní umělecká škola J. B. Foerstera Jičín

Valdštejnovo náměstí 1

506 01 Jičín

Bc. Jaroslava Komárková

Kontakt:

Bc. Jaroslava Komárková

tel.: 731460870, 493532645

E-mail: komarkova@zusjicin.cz

Autor: Martina Götzová

Přílohy ke stažení:

Název přílohy Popis Typ Velikost Datum
Eliška Kateřina Smiřická plakát jpg 1699 kB 17.3.2016