Začala stavba obchvatu Doudleb nad Orlicí

8. 4. 2021

Stavbu obchvatu, po němž se vytížená silnice I/11 vyhne Doudlebám na Rychnovsku, dnes navštívil hejtman Martin Červíček a generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stávající trasa silnice první třídy vede v těsné blízkosti obytných domů a vyznačuje se mnoha nepřehlednými křižovatkami a prudkým klesáním a stoupáním.

Budovaná přeložka je s délkou 2,8 kilometru a cenou 148 milionů korun bez DPH jednou z nejvýznamnějších dopravních staveb, které mají od nadměrné dopravy ulehčit obcím a městům v Královéhradeckém kraji. Zprovozněna má být do roku 2023 a její součástí budou tři mosty a dvě protihlukové stěny s výškou 2,5 metru.

V letošním roce hodlá Ředitelství silnic a dálnic zahájit ještě stavby obchvatů Jaroměře a Nové Paky.