29. 1. 2019

Cestování po Broumovském výběžku je zase o něco pohodlnější. Rekonstrukcí totiž prošla silnice III/3025 z Broumova přes Božanov až na státní hranici s Polskem, s výjimkou intravilánu obce Martínkovice. Délka opraveného úseku je přes 7,5 kilometru. Před předáním si stavbu prohlédli první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

„Jsem velmi rád, že stavba Božanov – Broumov je téměř před dokončením. Opravený úsek je dlouhý 7,5 kilometru a je opatřen výhybnami, které umožní nejen lepší komfort, ale také bezpečnější cestování na Broumovsku. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci této stavby podíleli,“ řekl první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

„Stavba byla financována prostřednictvím programu Interreg V-A Česká republika – Polsko a náklady dosáhly částky 42 milionů korun. Pro tento region je to významná investice,“ doplnil radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Oba členové krajské rady se následně přesunuli do Jetřichova a Meziměstí, kde probíhají práce na silnici II/302. V letošním roce budou opraveny úseky Starostín - Meziměstí a Meziměstí - Jetřichov. V příštím roce na ně naváže rekonstrukce silnice z Jetřichova do Hejtmánkovic.

Silnice se opravují v rámci projektu "Zlepšení dopravní dostupnosti Broumovska a Kladsko-valbřišského regionu".

Z Broumova do Božanova se jezdí po novém

Opravený úsek začíná v Broumově u nemocnice

Z Broumova do Božanova se jezdí po novém

Rekonstrukce byla financována z evropských dotací