Výtvarně-historické exhibice i rockový koncert nabízí broumovský studentský festival Gymplfest

25. 5. 2017

V Broumově dnes začíná 9. ročník Gymplfestu, multižánrového pouličního festivalu studentské tvorby, který nabídne výtvarnou, historickou i hudební zábavu. Akci pořádá Gymnázium Broumov ve spolupráci s Městem Broumov, APRB, ZUŠ Broumov a Police nad Metují, Ulitou Broumov. Dvoudenní festival potrvá do pátku 26. května.

Dopolední program pro školy a kolemjdoucí:

• Plastiky B. Hyťhové a Café Baret – Mírové náměstí (za deště sál radnice)
  • Hudební kavárna – piano a sólový zpěv – zahrádka Café Dientzenhofer
  • Výtvarné výstavy studentů GB + fotografie R. Martince – klášterní nádvoří
  • Dutch Band – kapela holandského gymnázia z Warffumu – před Galerií Dům klášterní zahrady (za deště uvnitř)
  • Oživlé sochy – interaktivní produkce – ve Schrollově parku (za deště Klub ROK)
  • Langerova zahrada – velkoformátová výstava historických fotografií s kostýmovanými průvodci – v parku pod poliklinikou (za deště Klub ROK)
  • Kabaret Sekunda – drobné divadelní a cirkusové kousky – park pod poliklinikou (za deště Klub ROK)
  • Vodní bitva – interaktivní produkce – školní dvůr gymnázia
  • Etnokoutek – didgeridoo a bubny v parku Álejka (za deště Klub ROK)
  • Taneční stage – od klasiky přes balet a hip-hop k módní přehlídce – zahrady hotelového komplexu Veba (za deště v kavárně kongresového centra)
  • Wajnot? – kapela studentů GB – Undergroundový klub Eden