V Deštném zazní hudba Luboše Sluky

9. 8. 2018

Koncerty letošního jubilanta a soudobého skladatele Luboše Sluky se během následujících měsíců uskuteční v 17 městech a obcích Královéhradeckého kraje. Vystoupí na nich přední interpreti Národního divadla v Praze i umělci našeho regionu. Přijměte pozvání do Deštného v Orlických horách, kde v sobotu 11. srpna zazní skladby tohoto skladatele. Výtěžek benefičního koncertu bude věnován na záchranu kostela sv. Matouše. Kraj akci finančně podpořil.

V podání smyčcového kvarteta na každém z koncertů zazní program, který se přímo vztahuje ke královéhradeckému regionu. Luboš Sluka je aktivním propagátorem regionu Orlických hor a Kladska, skládá hudbu, která s těmito místy souvisí. Rozsáhlé umělecké dílo opočenského rodáka, který v letošním roce slaví významné životní jubileum, vychází z tradic kraje a překročilo regionální, ale i celorepublikový význam a přispívá k povědomosti o kraji i v mezinárodním měřítku.

V Deštném zazní hudba Luboše Sluky