27. 6. 2018

Většího komfortu při cestování se od dneška dočkají obyvatelé i cestující v Broumově. Za účasti vedení města a členů Rady Královéhradeckého kraje se zde otevřel nový autobusový terminál. Zajistí lepší návaznost vlakové a autobusové dopravy, zvýší počet parkovacích míst a v neposlední řadě zlepší i pohodlí cestujících.

Jsem moc rád, že jsme dnes v Broumově otevřeli nový autobusový terminál, který bude sloužit místo starého autobusového nádraží, které nebylo v majetku města. Terminál navazuje na železniční nádraží a zvládne odbavit více než 120 spojů denně. Splňuje prvky komfortu při nastupování a důležité je i jeho propojení moderními technologiemi – jedním z nich je například informační systém od OREDO,“ sdělil první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za dopravu, který se zúčastnil slavnostního otevření terminálu. „Jsme rádi za každé zrekonstruované nádraží i za to, když se podaří nádraží dát do vlastnictví městu či obci,“ doplnil náměstek Červíček s tím, že obdobný případ se týká nádraží ve Dvoře Králové nad Labem a ve Vrchlabí. Těsně před dokončením je pak nádraží v Rychnově nad Kněžnou.

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil i krajský radní pro regionální rozvoj Pavel Hečko. „Nový terminál je přínosem nejen pro Broumov, ale pro celý jeho region. Broumovsko je jedním z hospodářsky nejslabších regionů Královéhradeckého kraje a jakákoliv investice – ať do dopravní infrastruktury či v rámci jiných dotačních programů – je proto velice důležitá,“ zhodnotil radní Pavel Hečko.

Úplné celkové náklady dosáhly na konečnou částku 21 milionů korun. V této částce jsou započítány náklady na výkup pozemků, pořízení projektové dokumentace, samotnou realizaci stavby, stavební dozor a výsadbu zeleně. Z dotací město získá zpět 17,8 milionu korun,“ informoval starosta Broumova Jaroslav Bitnar.

Pravidelný provoz nového terminálu bude zahájen v neděli 1. července. Díky přehlednému orientačnímu a navigačnímu systému, kterým je nový terminál vybaven, cestující dostanou přesnější informace o příjezdech a odjezdech všech linek.

V Broumově se otevřel nový autobusový terminál

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil první náměstek hejtmana Martin Červíček (druhý zleva) i radní Pavel Hečko (druhý zprava).

první náměstek Martin Červíček

krajský radní Pavel Hečko

V Broumově se otevřel nový autobusový terminál

Nový autobusový terminál stojí poblíž starého autobusového nádraží.

V Broumově se otevřel nový autobusový terminál

Pravidelný provoz nového terminálu bude zahájen v neděli 1. července.