Úspěšní sportovci převzali ocenění z rukou náměstkyně Berdychové

10. 5. 2018 Autor: Martina Svatoňová

Náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová a radní Rudolf Cogan se sešli se sportovci a trenéry z Královéhradeckého kraje, kteří reprezentovali kraj na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubickém kraji.

Úspěšní sportovci převzali ocenění z rukou náměstkyně Berdychové

Tým hokejistů Královéhradeckého kraje se svými trenéry. Na ODM vybojovali bronzovou medaili.

Úspěšní sportovci převzali ocenění z rukou náměstkyně Berdychové

Náměstkyně poděkovala zúčastněným za vzornou reprezentaci a předala sportovcům, kteří dosáhli ve svých disciplínách nejlepších výkonů, ocenění v podobě poukázky na výběr sportovního vybavení. Připomenula i náročnost práce trenérů v přípravě dětí a mládeže na tento svátek sportu.

„Výsledky a výkony našich sportovců byly obdivuhodné, mohla jsem je sledovat přímo na místě a jsou to zážitky, na které nezapomenu. Účast mladých sportovců na této významné sportovní události bude kraj i do budoucna plně podporovat,“ sdělila náměstkyně pro školství, kulturu a sport Martina Berdychová, která na sportovištích v Pardubickém kraji sportovcům osobně fandila.

Náměstkyně hejtmana připojila své poděkování jak sportovcům a trenérům, tak i oddělení primárního a zájmového vzdělávání odboru školství Krajského úřadu Královéhradeckého kraje za perfektní organizační zajištění celé akce.

„Sport je pro děti a mládež ideálním prostředkem k rozvíjení přátelství, tolerance a porozumění k ostatním lidem. Zahrnuje úctu k sobě samému, respekt k pravidlům, chování fair play a nepoužívání dopingu. Královéhradecký kraj finančně zabezpečil krajskou výpravu na ODM částkou 2,5 milionů korun,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Český olympijský výbor zahájil celorepublikový projekt Olympiád dětí a mládeže v roce 2003. Jeho cílem je pořádání sportovně-kulturních klání mezi reprezentanty všech krajů České republiky. V pořadí již Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže se uskuteční v červnu 2019 v Libereckém kraji.