Trutnovská průmyslovka získala trenažer a finanční dar

7. 12. 2018

Již několik let funguje v Trutnově spolupráce mezi střední průmyslovou školou a společností Continental. Díky ní teď byla ve škole zprovozněna část výrobní linky, rozvoj technického vzdělání navíc podpořil finanční dar.

Letos na podzim škola obdržela od společnosti Continental část výrobní linky.

„Z iniciativy kolegů Františka Kloučka a Martina Fišera vznikl nápad na zřízení trenažéru výrobní linky pro výuku našich žáků. Během dvou měsíců jsme ve škole vytvořili reálné prostředí průmyslového provozu. Nyní učitelé s žáky pracují na propojení trenažeru s robotickými pracovišti,“ popisuje ředitel školy Vladislav Sauer.

Součástí slavnostního uvedení trenažeru do provozu bylo také předání stotisícového daru od společnosti Continental, u níž dosud našlo uplatnění okolo tří stovek absolventů SPŠ Trutnov. Společnost Continental Automotive Czech republic, s. r. o., je s více než 1800 zaměstnanci nejvýznamnějším zaměstnavatelem v Trutnově. Umožňuje studentům absolvovat odborný výcvik nebo výrobní praxi, prázdninové brigády, exkurze a finančně podporuje vybavení odborných učeben.

Tato vzájemná spolupráce získala v roce 2006 ocenění „Firma škole a Škola firmě“. Společnost je také partnerem celostátní soutěže odborných dovedností oboru Nástrojář, kterou pořádá trutnovská průmyslovka ve dnech 19. a 20. března 2019.