Transfuzní oddělení trutnovské nemocnice hlásí úspěch. Díky náborové kampani se přihlásilo 69 nových dárců krve

5. 10. 2018 Autor: Jiří Klemt

Úspěšný den za sebou mají zaměstnanci Transfuzního oddělení Oblastní nemocnice v Trutnově. V úterý 2. října uspořádali ve spolupráci s rádiem Evropa 2 a dalšími partnery náborovou kampaň zaměřenou na získání nových dárců krve. Na akci dorazilo 69 prvodárců.

„Postupem času zaregistrovaných dárců ubývá. Řada z nich, kteří s námi spolupracovali dlouhodobě, již nemůže krev darovat kvůli vysokému věku nebo ze zdravotních důvodů a noví přibývají poskrovnu. Rozhodli jsme se tedy zúčastnit akce, která proběhla již v jiných českých městech, a zaznamenali jsme velký úspěch,“ vysvětluje Zdeňka Müllerová, vrchní laborantka Transfuzního a hematologického oddělení trutnovské nemocnice.

Celkem se na akci zaregistrovalo 69 nových dárců. „Šestadvaceti osobám jsme krev přímo v ten den i odebrali a ostatní jsme si z kapacitních důvodů pozvali na jiné termíny,“ dodává vrchní laborantka.

Běžně oddělení zaznamenává zhruba 15 prvodárců za měsíc. „Momentálně máme v registru 2 800 dárců krve. Tento úspěch nás přesvědčil, že akce tohoto typu mají reálný přínos a jednoznačně budeme podobné akce v budoucnu opakovat.“ uzavírá Zdeňka Müllerová.

Do minulého týdne držel rekord náborové akce s nejvyšším počtem prvodárců Hodonín, kde přišlo 41 osob. Obyvatelé Trutnova a okolí svým přístupem k akci dokázali, že jim tato problematika není cizí a uvědomují si potřebu pomáhat.

zdroj: Magdaléna Doležalová - Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje