Tendr na autobusovou dopravu pokračuje, ÚOHS zastavil řízení

15. 7. 2019

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil správní řízení vedené na podnět Autobusové dopravy s. r. o. Podbořany. Nyní probíhá vypořádání námitek dalších autobusových společností proti rozhodnutí kraje, který má v tuto chvíli vybrané dopravce na zajištění linkové dopravy ve všech oblastech na deset let.

„Dnes jsme obdrželi vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Správní řízení, které probíhalo na základě podnětu Autobusové dopravy Podbořany, úřad zastavil. Zmíněný dopravce vzal totiž svou žádost o přezkoumání zpět a to byl důvod pro zastavení správního řízení,“ sdělil první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun. Tendr zajistí autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Vybraní dopravci, kteří budou zajišťovat pro kraj dopravu ve všech osmi oblastech Královéhradeckého kraje:

• Broumovsko – sdružení společností CDS Náchod a P-Transport,

• Náchodsko – CDS Náchod,

• Novoměstsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,

• Trutnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,

• Královédvorsko – BusLine KHK,

• Jičínsko – BusLine KHK,

• Rychnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus,

• Hradecko – BusLine KHK.

V následujících dnech bude rada kraje na svých zasedání jednat o vypořádání námitek, které obdržela od dalších účastníků soutěže.