Radní Řehoř jednal o dalším rozvoji průmyslové zóny

1. 3. 2018

Otázky spojené s prudkým rozvojem průmyslové zóny Solnice - Kvasiny se řešily na setkání v Rychnově nad Kněžnou. Vedle starostů dotčených obcí se ho účastnili zástupci státních institucí, zaměstnavatelů i personálních agentur. Pracovnice Koordinačního centra zde prezentovaly podrobné statistiky zaměstnanosti a využití ubytovacích kapacit v okolí průmyslové zóny.

Královéhradecký kraj zastupoval radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku, který přítomné informoval o připravenosti rozvojových projektů. „Rozrůstající se průmyslová zóna nám nedovoluje otálet s investicemi do infrastruktury na Rychnovsku. Projekt na modernizaci nemocnice v hodnotě 380 milionů ministerstvo zdravotnictví schválilo. Jeho součástí bude i heliport a zřízení stovky nových parkovacích míst. Stavět by mělo začátkem příštího roku,“ uvedl radní Řehoř.

Kraj a jeho organizace rovněž pracují na přípravě výstavby obchvatů Solnice, Domašína či Opočna a na stavbě nové komunikace z Rychnova do průmyslové zóny.

Na setkání se projednávala také bezpečností, pracovně-právní nebo bytová problematika. Nezaměstnanost na Rychnovsku je i nadále nejnižší v celé republice, což ale s sebou přináší i problémy – komunikace nezvládají nápor osobní i nákladní dopravy, přetrvávají problémy s parkováním či ubytováváním agenturních pracovníků načerno.

Královéhradecký kraj chce proto přispět k tomu, aby se zde dočasní pracovníci usazovali trvale a v co nejširším okruhu kolem jádrové oblasti průmyslové zóny, což by řadu problémů pomohlo vyřešit.

Radní Řehoř jednal o dalším rozvoji průmyslové zóny