Půl milionu hasičům na mimořádné škody

1. 4. 2015

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo příspěvek ve výši 500 tisíc korun pro Hasičský záchranný sbor. Peníze budou použité na mimořádné výdaje při zásazích v regionu.

Pro HZS Královéhradeckého kraje bude z rozpočtu vyčleněno půl milionu korun a poslouží na pokrytí provozních výdajů v souvislosti s mimořádnými událostmi při bleskových sněhových vichřicích, nebo jiných povětrnostních kalamitách a dále při dopravních nehodách, kdy je třeba nutné odstranit ze silnice rozlité chemikálie. V takových případech musejí hasiči nasazovat speciální techniku.

Sněhové přeháňky, uklouzané silnice a spadané větve v posledních dnech způsobily v regionu řadu nehod. Příspěvek pomáhá řešit právě i takové situace, které vzniknou vlivem nevyzpytatelného počasí,“ uvedl hejtman Lubomír Franc.