Průmyslová zóna Vrchlabí jde do finále. Příští rok se zahájí poslední silniční stavba

24. 8. 2016

V příštím roce zahájí kraj poslední stavební silniční akci v rámci projektu Rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí - jih, regionální infrastruktura, II. etapa. Bude se rekonstruovat úsek komunikace na trase ul. Dělnická ve Vrchlabí od odbočky k železniční stanici po křižovatku v Kunčicích se silnicí III/2953. Předpokládané náklady na tuto akci činí 78 milionů korun bez DPH, kraj vyhlásí veřejnou zakázku na dodavatele stavby.

„Projekt rekonstrukce vrchlabské ulice Dělnické až do Kunčic je poslední silniční stavební akcí v rámci rozšiřování průmyslové zóny Vrchlabí, jih. Oprava bude rozdělena do dvou částí, celkově bude rekonstruován úsek dlouhý 2,7 kilometru,“ řekl krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na rekonstrukci komunikace III/32551, která začíná na křižovatce silnic III/32551 a III/2953 mezi obcemi Dolní Branná a Kunčice. Pokračuje přes železniční přejezd do Vrchlabí, část Podhůří k areálu firmy Škoda auto a.s. ve Vrchlabí, kde je přerušena již vybudovaným obchvatem areálu Škoda auto a.s. a navazuje u vjezdu do objektu AGRO-HYTOS s.r.o. až k okružní křižovatce s I/14 ve Vrchlabí.

S ohledem na zvýšení bezpečnosti silničního provozu je součástí stavby i realizace chodníků na celém úseku stavby, autobusových zálivů a oprava odvodnění. Díky rekonstrukci dojde ke zkvalitnění části tranzitní trasy Vrchlabí – Kvasiny.

Předpokládaná hodnota zakázky činí 78,3 milionů korun bez DPH, z toho 75 % pokryje státní dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu, zbytek zafinancuje kraj z vlastních zdrojů. Protože se jedná o významnou veřejnou zakázku nad 50 milionů korun, podléhá její schválení ještě souhlasu krajského zastupitelstva.

Přehled částek a projektů v jednotlivých etapách Rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí - jih, regionální infrastruktur a jejich stav (uvedené ceny jsou včetně DPH):

Rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí – jih, regionální infrastruktura

První etapa celkem 325 mil. Kč