Provoz rychnovské nemocnice zůstává zachován v plném rozsahu

24. 9. 2018 Autor: Dan Lechmann

Provoz gynekologicko-porodnického oddělení v Rychnově nad Kněžnou bude i nadále pokračovat. Takový je výsledek dnešního jednání, kterého se dnes zúčastnil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar, senátor a krajský zastupitel Miroslav Antl, předsedkyně představenstva nemocnice Ivana Urešová, primář ARO Marcel Maršík, starosta města Jan Skořepa i místostarostka Jana Drejslová.

„Podařilo se nám přesvědčit lékařku, která splňuje nezbytné personální požadavky a nastoupí jako zástupce primáře pediatrického oddělení. Tímto krokem dojde k zachování dosavadní péče a nemění se tak rozsah pediatrické péče včetně porodnického oddělení. Pediatrie a porodnice bude fungovat v plném rozsahu. Na tomto místě bych rád poděkoval všem zúčastněným za konstruktivní a odpovědný přístup,“ informoval po dnešním jednání hejtman Jiří Štěpán s tím, že bude nadále pokračovat intenzivní kampaň pro personální posílení rychnovské nemocnice.

Královéhradecký kraj dále připravuje modernizaci rychnovské nemocnice v rámci vládního usnesení a očekává relevantní kroky ministerstva zdravotnictví v souladu s tímto usnesením.

Provoz rychnovské nemocnice zůstává zachován v plném rozsahu

Provoz rychnovské nemocnice zůstává zachován v plném rozsahu

Hejtman Jiří Štěpán, primář ARO Marcel Maršík a náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar během dnešního jednání.