Prezident Zeman na návštěvě Královéhradeckého kraje: téma D11 i setkání s občany

31. 3. 2016

Prezident republiky Miloš Zeman má za sebou první den návštěvy Královéhradeckého kraje. Během svého programu se nejprve setkal na krajském úřadu s krajskými zastupiteli, starosty obcí z regionu nebo se zaměstnanci úřadu. Jedním z hlavních témat diskuse byla dostavba dálnice D11, kdy prezident kritizoval požadavek na nové posouzení vlivu životního prostředí (EIA), díky kterým se může další dostavba zdržet. Tento krok označil za zbytečnou byrokratickou překážku. Hejtman Franc také představil prezidentu Zemanovi sochu sv. Anežky České z dílny krajské Střední průmyslové školy kamenické a sochařské z Hořic, která poputuje v červnu do Vatikánu. Z Hradce Králové pokračoval prezident Zeman do Třebechovic, kde se nejprve setkal s vedením města, a dále s místními občany.