27. 7. 2018

„Přeshraniční město dětí“ je projekt Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje probíhající ve dnech 24. 7. až 27. 7. v areálu sportovního zařízení města Hořice. Má za úkol seznámit české a polské děti s prací dospělých, naučit je hospodaření s penězi, či dobrým investováním.

Děti od 6 do 15 let jsou rozděleny do skupin, ve kterých navštěvují jednotlivá stanoviště. Na nich mají možnost vyzkoušet si sochání, práci s pájkou, šití doplňků, fotografování, pečení, práci s keramikou a mnoho dalších zajímavých aktivit.

Každá skupina má přes dopoledne naplánovaná celkem tři stanoviště, na kterých děti získávají výplatu v podobě tzv. tauronů (táborová fiktivní měna). Před odpoledním programem mohou vydělané taurony vložit do banky nebo investovat v obchodě s pochutinami či hračkami. Děti se tak učí, jak hospodařit s nastřádanými penězi.

Projekt je financován prostřednictvím operačního programu Interreg V-A Česká republika-Polsko. Jeho cílem je příprava děti na dospělý život a představení povolání a pracovních příležitostí na obou stranách hranice. Tím se má zvýšit mobilita mladé generace a prohloubit přeshraniční spolupráce.

ZDROJ: Krajská hospodářská komora KHK

Hořice jsou Městem dětí

Město dětí navštívila náměstkyně Martina Berdychová odpovědná za krajské školství

Práce v sochařské dílně