VIDEO: Představitelé kraje rokovali se starosty obcí o problémech regionu

17. 3. 2015

V hradeckém Aldisu se dnes uskutečnilo setkání starostů s hejtmanem a radními Královéhradeckého kraje. Cílem bylo seznámení obcí s dosavadními výsledky hospodaření kraje a jeho dalšími záměry. Následovala široká diskuze o problémech jednotlivých rezortů.

Představitelé kraje rokovali se starosty obcí o problémech
Konference se zúčastnilo na 150 starostů obcí z celého regionu. Hejtman kraje Lubomír Franc je seznámil především s chystanými plány na budování a opravy silnic, s finanční situací a chystanými programy, ze kterých mohou obce v dalším období čerpat opět dotace na své zvelebování. Výsledky a nové cíle prezentovali také představitelé všech složek IZS. Například krajský policejní ředitel Martin Červíček potvrdil, že se v regionu daří snižovat míru kriminality.

Starostové mohli také využít možnosti přijít si pro rady ze všech oblastí veřejné správy, například ohledně čerpání dotací, sociální práce, nebo zdravotnictví.