Od pondělí 10. ledna dochází k mimořádné změně jízdních řádů

6. 1. 2022

V pondělí 10. ledna 2022 vstoupí v platnost mimořádná změna jízdního řádu vlaků a autobusů. K úpravě spojů dochází v reakci na obdržené připomínky cestujících.

Do autobusů stále zadními dveřmi. Kraj dává dopravcům více času na nákup ochranných pomůcek

Změna železničních jízdních řádů

Trať 032 (Hradec Králové –) Jaroměř – Trutnov – Svoboda nad Úpou

Vlak Os 5102 nově pojede v úseku Trutnov hl. n. – Svoboda nad Úpou o 12 minut později. Z trutnovského hlavního nádraží tak bude odjíždět v 6:32 a do Svobody nad Úpou přijede v 6:47. Touto úpravou dojde ke zkrácení přestupních časů ve Svobodě nad Úpou mezi vlakem Os 5102 a návaznými autobusovými spoji.

Trať 040 Chlumec nad Cidlinou – Trutnov

Vlak Sp 1802 (Trutnov hl. n. 6:14 – Chlumec nad Cidlinou 8:25, jede v pracovní dny) nově zastaví na zastávce Trutnov-Volanov, a zajistí tak dopravu zaměstnanců do Hostinného z noční směny ve volanovské průmyslové zóně. Z důvodu mimořádné změny zastavování bude tento vlak nově označen jako Sp 99802.

Vlak Sp 1819 (Kolín 18:42 – Trutnov hl. n. 21:43) nově zastaví na zastávce Trutnov-Volanov, a zajistí tak dopravu zaměstnanců ze směru Hostinné na noční směnu ve volanovské průmyslové zóně. Z důvodu mimořádné změny zastavování bude tento vlak nově označen jako Sp 99819.

Změna autobusových jízdních řádů

Linka 263 Dobruška - Opočno/Pohoří - České Meziříčí - Velká Jesenice - Česká Skalice

Na lince 263 vzniká nový spoj v 9:38 z Opočna,,žel.st. do Dobrušky, jako přípoj od vlaku Sp 1880 od Chocně. Dále odpolední spoj se současným odjezdem v 15:45 z Opočna,,žel.st. do Dobrušky je uspíšen v celé trase o 7 minut (v Opočně od žel.st. v 15:38). Důvodem je zkrácení doby čekání cestujících mezi plánovaným příjezdem vlaku a odjezdem navazujícího autobusu na 8 minut.

Linka 410 Hradec Králové - Dvůr Králové nad Labem - Trutnov - Janské Lázně - Pec pod Sněžkou - Malá Úpa

Spoj s původním odjezdem v 6:00 ze Dvora Králové nad Labem do Trutnova pojede nově již v 5:55, aby byla v Trutnově zajištěna návaznost na vlak do Svobody nad Úpou.