Nejlépe spolupracující školy a firmy získaly ocenění

10. 11. 2017

Za příkladnou spolupráci středních škol a firem se dnes odpoledne opět rozdávala ocenění. Trojici škol a stejný počet zaměstnavatelů vybrala odborná komise z několika desítek nominací, které podávaly samy spolupracující subjekty. Ocenění Firma škole, Škola firmě se předávala během slavnostního ceremoniálu v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jednalo se již o čtvrtý ročník této akce.

Pořadatelem ankety je Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje. Právě jejich zástupci dnes ocenění, jež symbolizuje předání energie, udělovali.

Jsem velice ráda, že v Královéhradeckém kraji tuto akci pořádáme. Všechny dosavadní ročníky, nevyjímaje toho letošního, ukazují, že vzájemná spolupráce školských zařízení s firmami je jedinou možnou cestou k zajištění kvalitního vzdělání a pracovního uplatnění,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast školství, kultury a sportu Martina Berdychová.

Spolu s ní cenu předávali krajský radní Pavel Hečko a za hospodářskou komoru předseda představenstva Radek Jakubský a místopředseda Radek Zadrobílek.

Ocenění Firma škole je poděkováním zaměstnavatelům za jejich aktivní spolupráci a podporu středních škol. Její význam spočívá v tom, že přináší výrazný prospěch pro obě spolupracující strany. Pokud školy chtějí poskytovat kvalitní vzdělávání a držet krok s moderními trendy výrobních procesů, vědí, že se neobejdou bez trvalé podpory firem. Letos bylo nominováno 23 společností, přičemž nejvyšší ocenění získala firma DIA-NA HK, s.r.o. z Hradce Králové, Saar Gummi Czech s.r.o z Červeného Kostelce a ŠKODA AUTO a.s.

Kategorie Škola firmě navazuje na předchozí ocenění a vyzdvihuje naopak nejlépe spolupracující školy za jejich příkladnou spolupráci se zaměstnavateli a kvalitní přípravu absolventů. V letošním roce ocenili zaměstnavatelé 18 školských zařízení, kterým zaslali 23 nominací. Na základě hodnocení odborné poroty byly vybrány tři nejlépe spolupracující školy. Plastikou pro letošní ročník se pyšní Střední škola oděvní, služeb a ekonomiky z Červeného Kostelce, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola v Trutnově a Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola z Rychnova nad Kněžnou.

Nejlépe spolupracující školy a firmy získaly ocenění

Foto: Jakub Misík