Návštěvníci Sýpky se vypraví do Číny

2. 3. 2018

Do někdejší Říše středu zavede posluchače přednáška Lucie Maříkové s názvem Čína - země splněných snů i nočních můr. Konat se bude v sobotu 3. 3. od 16 hodin v Sýpce - Muzeu Orlických hor.

Čína, obrovské země s bohatou historií, zažívá v poslední době bouřlivý rozvoj. Nádherná příroda a poklid venkova se tak často dostává do ostrého kontrastu s ruchem velkoměst a průmyslové výstavby. Zcela odlišný kulturní okruh a tradice spolu s optimistickou vírou v nové technologie vytváří pro Středoevropany mnohdy obtížně vstřebatelnou směsici. Lucie Maříková, studentka archeologie a čínštiny, strávila v této zemi celý rok, díky čemuž měla možnost nahlédnou do běžného života Číňanů. Teprve obyčejné každodenní starosti jako třeba nákup potravin či cesta do zaměstnání dovolí člověku skutečně poznat rytmus země, pro běžného turistu zcela nepostřehnutelný.

Součástí přednášky bude i promítání fotografií a ochutnávka potravin běžně dostupných v Čínských obchodech. Vstup zdarma.

Více informací najdete v příloze.

ZDROJ: Mgr. Martina Pajerová, Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou