Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Na vybudování a rozvoj cyklotras hodlá kraj poskytnout 15 milionů korun

Poslední aktualizace: 9. 3. 2018

Královéhradecký kraj hodlá vypsat dotační program na rozvoj a budování dálkových a na ně navazujících cyklotras v našem regionu. Záměr ještě musí schválit krajští zastupitelé na březnovém jednání. Celková alokace činí 15 milionů korun a o finanční prostředky lze žádat od 2. května do 5. června letošního roku.

„Územím Královéhradeckého kraje vede okolo 330 kilometrů cyklotras a investice do nich považujeme za důležité i v kontextu mezinárodním, protože patří do sítě dálkových cyklotras Evropy. Tento záměr navíc navazuje na dlouhodobou strategii týkající se rozvoje a budování dálkových a na ně navazujících cyklotras,“ říká radní Královéhradeckého kraje pro oblast cestovního ruchu a regionálního rozvoje Pavel Hečko.

Prostřednictvím vypsaného dotačního titulu dojde k podpoře projektů v celkové hodnotě 15 milionů korun.

Autor: Jiří Klemt

Podmínky dotačního programu pdf 197 kB 8.3.2018