Na protipovodňové opatření v Novém Bydžově přispěl významně Královéhradecký kraj

8. 12. 2015

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na pondělním zasedání schválilo dotaci Novému Bydžovu na vybudování odvodňovacího příkopu pozemků v sousedství průmyslové zóny v části města Nový Bydžov – Zábědov. Krajský příspěvek bude téměř dva miliony korun.

V Novém Bydžově roste odvodňovací kanál, který je součástí protipovodňových opatření města. Z rozpočtu kraje půjde na tuto stavbu 1 833 000 korun. O příspěvek požádalo Královéhradecký kraj město Nový Bydžov.

Rozhodli jsme se vyhovět žádosti, protože Nový Bydžov je kraji známý jako jedno z měst, kde povodně v historii napáchaly velké škody, naposledy v roce 2013. Zastupitelstvo v pondělí dotaci schválilo,“ říká krajský radní pro oblast životního prostředí Jan Tippner.

Vybudováním odvodňovacího kanálu se výrazně zlepší nevyhovující stav v dané lokalitě. Dojde i ke zkvalitnění půdy.

Tato stavba by měla zamezit kumulaci srážkové vody a odvádět ji i v případě potenciální přívalové vlny při povodních, kdy se voda rozlévá až do přilehlých částí města. Zároveň umožní do budoucna využití velké plochy, která je dlouhodobě podmáčená,“ dodává Tippner.

FOTO: Povodeň 2013 v Novém Bydžově