Na hasičské zbrojnice a automobily dá kraj 16,5 milionu korun

16. 8. 2018 Autor: Michal Friček

Královéhradecký kraj přispěje na pořízení nové techniky pro dobrovolné hasiče. Téměř 16,5 milionu korun si má mezi sebou rozdělit 24 jednotek požární ochrany. Hodnota všech projektů je více než 60 milionů korun. Udělení dotace musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání.

„Cílem tohoto programu je zvýšení akceschopnosti jednotek požární ochrany, které zřizují jednotlivé obce a města v našem kraji. Ve většině případů budou s pomocí dotace pořízeny nové automobily, někde se rozhodli postavit novou hasičskou zbrojnici,“ řekl radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

„Dobrovolní hasiči organizují ve svých obcích a městech různé společenské aktivity, starají se kulturní život i o bezpečnost obyvatelstva. Jejich dobrovolnická činnost je nezastupitelná. Svůj volný čas věnují také dětem a mládeži, učí je týmové spolupráci a jejich výchovná činnost působí i jako prevence negativních jevů,“ vyzdvihl hejtman Jiří Štěpán, který je odpovědný za fungování Integrovaného záchranného systému.

Do dotačního programu bylo celkem podáno 24 žádostí. Kritéria splnily všechny a byly proto Radou doporučeny Zastupitelstvu Královéhradeckého kraje ke schválení. Žadateli jsou Bílé Poličany, Hlušice, Zdobín, Libňatov, Rudník, Lánov, Ohnišov, Hejtmánkovice, Lhoty u Potštejna, Slatiny, Roudnice, Černý Důl, Dolní Brusnice, Borohrádek, Chvalkovice, Bernartice, Železnice, Skuhrov nad Bělou, Vlčkovice v Podkrkonoší, Kostelec nad Orlicí, Slatina nad Zdobnicí, Lázně Bělohrad, Lično a Horní Olešnice.