Krajská metropole hostila mistrovství světa ve stolním tenisu hendikepovaných

11. 12. 2017 Autor: Jiří Klemt

V Královéhradeckém kraji se vůbec poprvé v Česku odehrál světový šampionát ve stolním tenisu mentálně hendikepovaných. Čeští reprezentanti zde vybojovali celkem šest medailí.

Na turnaji soutěžilo 65 stolních tenistů z Evropy, Afriky, Asie či Jižní Ameriky. O průběh celého šampionátu, který se vůbec poprvé konal na území České republiky, se staral oddíl SK Integra Hradec Králové, pověřený Českým svazem mentálně postižených sportovců a Mezinárodní federací INAS.

Česká reprezentace vybojovala celkem šest medailí. Nejvíce bylo těch bronzových. V kategorii čtyřhra juniorek medaili vybojovala Jana Feixová a Denisa Macurová. V kategorii čtyřhra žen uspěla dvojice Jana Feixová a Květa Telváková, v kategorii čtyřhry juniorů medaili obdržel Denis Ksandr a Ondřej Vitvar. Stříbrnou medaili pak získala obě juniorská družstva v týmové soutěži.

„Výsledky letošního šampionátu jsou pro nás velkým úspěchem. Soupeři z asijských zemí bez postižení mají s našimi hráči v průběhu sezony velký problém. Reprezentantům moc děkuji, neboť potvrdili, že jsou součástí světové špičky,“ řekl trenér české reprezentace Miloš Macura.

Královéhradecký kraj byl jedním z partnerů letošního šampionátu.

Na reportáž Paralympijského magazínu České televize se můžete podívat zde.

Na mistrovství světa ve stolním tenisu mentálně postižených získala česká reprezentace 6 medailí

Denisa Macurová

Feixová, Telváková

Jana Feixová a Květa Telváková

junioři

Tým juniorů po zisku stříbrné medaile

česká reprezentace

Česká reprezentace na mistrovství světa ve stolním tenisu mentálně postižených 2017 v Hradci Králové